Staj Başvurusu

Staj Başvurusu

ERA Avukatlık Bürosu, her yıl bir genç hukukçuya staj imkânı sağlamaktadır. Bu sayede ERA Avukatlık Bürosu’nun stajyer avukatı, oldukça geniş yelpazeye yayılmış avukatlık ve danışmanlık hizmetleri ile adliye işlerinin tümünde tek başına eğitim görme, dolayısıyla diğer meslektaşlarına göre daha verimli bir şekilde kendini geliştirme şansını elde edebilmektedir.

Bu noktada öncelikli amacımız, staj eğitimi konusunda uzmanlaşmış avukat kadromuzla stajyer avukata; iş disiplinini, dosya takibini ve araştırma yapmayı öğretebilmektir. Bu anlamda stajyer avukat, Ankara Barosu’ndan aldığı teorik eğitimin yanı sıra, Büromuz sayesinde uygulamalı olarak da mesleğe adım atmakta ve elbette ki, verdiği emeğin karşılığını almaktadır.
ERA Avukatlık Bürosu’nda avukatlık stajı yapmak isteyen adayların:

• Saygılı, disiplinli ve çalışkan olmaları,
• Kılık, kıyafet ve davranışlarda bir avukat titizliğinde davranmaları,
• İngilizce veya Fransızca dillerinden birini, hukuk metinlerini okuyup anlayabilecek düzeyde bilmeleri,
• Microsoft Office programlarını üst düzeyde kullanabilmeleri

zorunludur.

ERA Avukatlık Bürosu’nda staj yapmak isteyen ve yukarıda sayılan özellikleri taşıdığına inanan genç meslektaşlarımızın, ilgili olduğu hukuk dalları ile iletişim bilgilerini de içeren fotoğraflı özgeçmişlerini bilgi@erahukuk.com e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Gelen her elektronik postaya geri dönüş yapılmakta, kontenjan olması durumda adaylar mülakata çağırılmaktadır.

İlgilenen stajyer avukatlara saygıyla duyurulur.